Motoryzacja

Jak zabezpieczyć swój samochód przy użyciu folii?

27 listopada 2018

Każdy posiadacz samochodu chciałby zachować jego nienaganny wygląd jak najdłużej. Dlatego pytanie – jak zabezpieczyć wszystkie elementy auta przed zanieczyszczeniem oraz przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych nurtuje większość właścicieli. Takim potrzebom wychodzą na przeciw producenci nowych technologii, wśród których na uwagę zasługują specjalnie przystosowane folie samochodowe, zabezpieczające poszczególne elementy auta.

Czym charakteryzują się folie samochodowe?

Aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć swój samochód przy użyciu foli, warto wcześniej wiedzieć, czym są folie stosowane do oklejania poszczególnych części, najbardziej narażonych na utratę efektu nowości oraz jaki na rynku jest ich wybór.

Folie do oklejania różnych elementów samochodu są płatami produkowanymi z tworzyw sztucznych. W zależności od rodzaju powierzchni, do zabezpieczenia której są przeznaczone występują w dwóch typach. Folia podstawowa stosowana jest jako samoprzylepna najczęściej do oklejania prostych i płaskich powierzchni. Drugim rodzajem jest folia wylewana, którą stosuje się do zabezpieczania lakieru na karoserii samochodu, a tę czynność wykonuje się przy użyciu opalarki. Tego rodzaju folia idealnie pokrywa każdą nierówność oraz załamanie na powierzchni zewnętrznej auta.

Jak zabezpieczyć swój samochód przy użyciu foli?

W zależności od tego, jakie elementy samochodu wymagają zabezpieczenia można zastosować specjalne folie, które nie tylko pokryją powierzchnię zabezpieczając ją, ale także mogą jej nadać głębszy i bardziej wyrazisty kolor. Wybierając spośród folii samochodowych o różnej kolorystyce, a także fakturze powierzchni, można także nadać elementom auta inne kolory, jeśli chce się zmienić wygląd auta i dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Oklejanie drobnych elementów, takich jak wewnętrzne listwy, elementy plastikowe lub niewielkie, proste powierzchnie karoserii, można wykonać samodzielnie przy użyciu zakupionych folii o takim przeznaczeniu.

Jednak jeśli zamiar oklejenia dotyczy całej karoserii dla jej zabezpieczenia lub nawet zmiany koloru, lepiej powierzyć te czynność profesjonalnym firmom, które tego rodzaju usługami się zajmują.

Dlaczego coraz powszechniej zabezpiecza się samochody przy użyciu folii?

Zabezpieczanie folią różnych elementów samochodu jest świetnym sposobem na zachowanie na dłużej jego estetyki i ładnego wyglądu. Ta metoda cieszy się coraz większym powodzeniem, ponieważ jest po prostu o wiele tańsza niż inne, tradycyjnie do tej pory stosowane. Folie zabezpieczają w bardzo efektywny sposób przed zarysowaniami, brudem i kurzem. Zastosowanie folii minimalizuje skutki uszkodzeń mechanicznych, takich jak otarcia i pęknięcia lakieru. Folie zapobiegają szkodliwemu wpływowi środków chemicznych, a także brzydkim przebarwieniom, powstającym w wyniku rozbijania się o karoserię i szyby owadów, co często zdarza się podczas jazdy.

Specjalne folie przeznaczone do oklejania szyb posiadają właściwości antywłamaniowe oraz przeciwdziałają rozbiciu się szkła na drobne, niebezpieczne kawałeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *